Budapest - Bamako, den "D +6"

Včerejší den byl ve znamení plnění úkolů a celkem klidné cesty z bivaku v oáze Foum Zgid do Assy. Posádky absolvovali cca 450km dále podél hranice s Alžírskem. Na trase je čekalo z původních 22 jen 21 průjezdních bodů, jeden byl z bezpečnostních důvodů zrušen. Situace okolo HUMMER Racing Teamu začala byt poněkud pikantní, neb ostatní účastníci závodu s vědomím, že jsou v neustálém kontaktu s Prahou, začali posádky HRT podezřívat, že neplní zadané úkoly tak říkajíc empiricky, ale pomocí spolupracovníků u internetu vyhledávajících odpovědi na WEBových stránkách a pomocí vyhledávačů. Pravděpodobný protest některé z ostatních posádek vedl k tomu, že pořadatelé přezkoumali odpovědi zapsané soutěžícími a navíc vešlo v platnost nové pravidlo, že všechny posádky musí svoji přítomnost na kontrolních bodech dokumentovat tím, že alespoň jeden člen posádky se musí na místě vyfotografovat. Okolo 22:00 přišla tento den poslední zpráva. Pro autentičnost uvádím její originální znění.

SMS: "Máme dost. Nenašli jsme jeden bod. Míla ještě hledá!"

Myslím, že není třeba nic dodávat a i přesto, že se nevyskytla žádná mimořádná událost, byl to další náročný den pro všechny účastníky závodu. Posádky dorazili do cíle 6. etapy po 21. hodině.

Dnešní den byl ve znamení přesunu konvoje dále na jih. Cílem 7. etapy je významné město v oblasti západní Sahary - Smara V tuto chvíli jsou informace z cesty jen omezené, snad nejdůležitější je pokyn organizátorů, že posádky musejí tuto etapu dokončit z bezpečnostních důvodů před setměním, neboť trasa vede přes minová pole a hrozí tudíž velké nebezpečí v okamžiku, kdy posádka opustí vyznačenou cestu. Pokud některá vozidla zastihne noc v poušti, musejí zde přečkat noc i třeba navzdory malému množství zbývajících kilometrů.

Pokud posádky dorazí do cíle před setměním, započítává se jim do celkového výsledku jak dosažený čas, tak odpovědi z průjezdních bodů. Pokud stráví noc v poušti do celkového výsledku se započítá jen bodový zisk z průjezdních bodů. Pokud někdo dorazí po setmění nejenom, že se jim žádné body nepřičtou, ale budou ještě penalizováni 20 trestnými minutami.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Opište prosím kód z obrázku!