Budapest - Bamako, Mauretánie

V téměř stejném okamžiku, kdy posádky HUMMER Racing Teamu opustily území Maroka a ocitli se na půdě Mauretánie se zhroutili veškeré telekomunikační kanály, které nám umožňovali sledovat členy teamu v On-Line režimu a přinášet Vám neustále aktuální fotografie do naší fotoreportáže.

Jediné informace, které máme jsou uvedeny v tiskové zprávě Míli Janáčka, kterou jsme již zveřejnili spolu s fotografiemi, které jsou pro Vás připraveny ve fotogalerii na stránkách HUMMER Racing Teamu.

Velmi sofistikovaně jsme také vyřešili On-Line tracking vozidla se startovním číslem 111. Posádka zodpovědně zapisuje geografické pozice z palubní GPS, které pak dávkově posílá do Evropy, kde jsou následně zaneseny do sledovacího systému. A přenos dat? Také velmi sofistikovaný. Na černém trhu v bivaku nedaleko Bou Lanouar, byla zakoupena SIM karta místního GSM providera a spojení probíhá telefonicky. Kvalitou se hovor vyrovná tak poloduplexní amatérské vysílačce a cenou snad jen volání přes satelitní telefon, ale v dané situaci jsme vděčni i za toto.

I z tohoto důvodu nyní víme, že vzhledem ke všeobecnému nebezpečí na území této islámské prezidentské republiky doprovází soutěžící armáda a obecně pokyny pro chování účastníků závodu jsou přísnější, než kdekoliv jinde na území Afriky. Například včerejší etapa musela byt dokončena do 21. hodiny. Pokud nebudou všechny posádky po této hodině v bivaku, mohli pokračovat jen na vlastní nebezpečí, nebo jim nezbylo nic jiného, než povolat armádu a buďto pokračovat v jejich doprovodu, nebo přečkat noc v poušti a pokračovat za světla dál. Na tomto faktu závisel také osud následující etapy která bude buďto pokračovat dle itineráře, nebo bude zrušena, což se nakonec i stalo. Jen pro zajímavost právě tato etapa z velké části kopíruje trasu posledního Dakarského závodu, který se jel na území Afriky (2007), což potvrdil i účastník této akce a organizátor letošní výpravy HRT, Míla Janáček.Sledujte fotoreportáž v naší galerii!
25.1.2009 14:26 - Míla Janáček, železniční koridor, Jižní Maroko

P1254154.JPG

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Opište prosím kód z obrázku!