Soutěž Budapest - Bamako 2009 vstupuje do poslední fáze

V posledních dvou absolvovaných etapách se posádky HUMMER Racing Teamu dostali na území africké republiky Mali nacházející se v oblasti Sahelu a jižní Sahary. Nejenom, že se jedná již o cílovou oblast celého závodu, ale míří sem i část humanitární pomoci, kterou vezou s sebou posádky kategorie racing. Díky civilizaci jsme opustili "období temna" a pět byla obnovena veškerá telekomunikační spojení, která nám poskytla opět přesné geografické pozice soutěžního vozu s číslem 111.

Etapu z bivaku z mauretánské Kiffy do první zastávky v Mali, nedaleko Korera Kore soutěžící absolvovali ještě pouští, ale v předposlední etapě se terén zásadně změnil, poušť a kamení vystřídaly savany a buš. Tento terén nebyl tak náročný na techniku ale o to náročnější na orientaci a hledání správné trasy. Mnohokrát se posádky museli vracet po mnoha kilometrech, neboť cesta bez varování skončila a bujná vegetace nedovolila pokračovat v jízdě. I z tohoto důvodu, v okamžiku, kdy do bivaku nedaleko Banamby dorazila první posádka HUMMER Racing Teamu, byl v cíli etapy jen jediný konkurenční vůz.

Z tohoto faktu vyplývá, že členové HRT si v této fázi závodu vedli velmi dobře a jsme zvědavi, jaké budou výsledky po příjezdu do Bamaka třeba i z toho důvodu, že organizátorům se nepodařilo vyhodnotit průběžné výsledky, takže dnešní vyhlášení bude velikým překvapením.

Všechny posádky HUMMER Racing Teamu jsou v pořádku a i přes drobné blíže nespecifikované technické problémy dorazilo všech sedm H2 na místo určení. Poslední bivak kategorie racing organizátoři umístili na školní pozemky v Karadje nedaleko Banamby, kde byla odevzdána humanitární pomoc pro místní školu. Jednalo se zejména o učební pomůcky pro místní děti. Škola poskytla zázemí pro závodníky zcela zdarma, proto doufáme, že pomoc, kterou s sebou konvoj přivezl jim bude dlouhodobě sloužit a pomůže při výuce.

Dnes čeká všechny účastníky poslední etapa do hlavního města Mali, Bamaka. V okamžiku, kdy dorazí další materiál z terénu, budeme Vás informovat, jak dopadlo počínání HUMMER Racing Teamu v letošním závodě a také doufáme, že Vam poskytneme nějaký audio-vizuální, který bohužel vzhledem k obtížnosti přenosu dat z této části světa mají členové HRT stále u sebe.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Opište prosím kód z obrázku!