Třetí, závěrečný závod ZAO 2007 (Závody automobilů na okruhu)

4.3.2007 se jel opět na letišti Dlouhá Lhota již třetí a poslední závod zimního poháru ZAO pořádaný Auto Rally klubem Hořovice. Na suché letišťní ploše, opět bez sněhu, probíhalo klání v obvyklých kategoriích. Tým AWDOC.CZ se zúčastnil počtem dvou vozů.

Vše se odehrálo za stejných podmínek a se stejnou konfigurací závodního vozidla kromě pneumatik, kde sériové pneumatiky byly nahrazeny soutěžními asfaltovými poloslickami Michelin. Tato změna měla zásadní vliv na chování vozu na trati v zatáčkách a při brždění. Druhý vůz absolvoval celý závod s téměř sériovou konfigurací.

Soutěžní den byl v duchu přetahování o druhé a třetí místo s konkurenčním Lancerem Evo. V poslední jízdě bohužel soutěžní vůz číslo jedna dojel soutěžícího, který startoval minutu před ním (Subaru GT) a tím nemohl jet na plno a se strátou cca 1/10 vteřiny v posledním kole a cca 1 vtěřiny celkově obsadil tento den pěkné 3. místo ve své kategorii i absolutně. To však bodově stačilo na obsazení celkově druhého místa v zimním poháru ZAO 2007.

Podrobnosti najdete na adrese: http://www.arkhorovice.cz/zao/

Oficiální výsledky jsou k dispozici zde, nebo v příloze

Pěkné fotografie najdete v galerii.


PřílohaVelikost
Výsledky ZAO 4.3.200768 KB