Snow training Rakousko (video)


V minulém týdnu se tři posádky našeho týmu zúčastnily tréninkového programu na sněhu a ledu v rakouských Alpách v oblasti Lungau. Původní očekávání byla vysoká, k jejich naplnění však nedošlo zcela. Tréninkový areál byla v podstatě jen zasněžená louka, což by samo o sobě asi nebylo na závadu. Vlastní dráha byla rozmanitá a pěkně postavená. Potíž spočívala v tom, že šlo o ledovou krustu, okolo níž byl hluboký sníh. Každý výlet mimo trať tedy znamenal zapadnutí, v horším případě nutnost vytažení pomocným vozidlem pořadatele. Dlužno dodat, že v případě našeho týmu se tak stalo každé posádce pouze jednou, jinak se naše vozy ze vzniklé šlamastiky vždy vyhrabaly samy. Z mírných rozpaků z prvního dne tréninku a čerstvě napadnutého sněhu pak vznikl nápad na menší vyjížďku po místních okreskách. Jak se zanedlouho ukázalo, byl to nápad k nezaplacení. Nakonec posuďte sami z následnujících onboardů. Zde je na místě dodat, že některé pasáže jsou pomalejší, přecijen šlo o veřejnou komunikaci, kde byl obousměrný provoz.


Na prvním videu je nádherný zatáčkovitý úsek, čerstvě zasněžený, rychlost se pohybovala mezi 40 - 100 km/h, víc asi netřeba dodávat, snad jen, že první onboard pochází z vozu Mitsubishi EVO VIII:
Následující video pochází ze stejné jízdy z vozu Subaru Impreza STI, která byla prvnímu vozu v patách:
Na dalším snímku jde o poměrně extrémní spoupání okolo 15% velmi úzkou cestou. A jako první se do něj pustilo opět EVO. V druhé části videa pak následuje tentýž úsek následujícího dne v opačném gardu:
A následuje opět vše ještě jednou, opět z kabiny Imprezy:
Poté se všechny tři vozy (druhá Impreza neměla na palubě kameru) vydaly stejnou cestou k hotelu, kde v tu chvíli již značně rozdivočelé posádky čekala poslední třešínka na dortu v podobě asi 4km dlouhého 15% stoupání. Značky naléhavě vybízející nasazení shěhových řetězů a různá auta nedobrovolně parkující na krajnici vykouzlila zlomyslné, ještě širší úsměvy na našich tvářích. Zde se rychlost pohybovala místy i kolem 120 km/h


A jako první opět EVO...:
... následované Imprezou:
Ve skutečnosti jsou poslední záběry z druhé jízdy, po prvním výjezdu toho nadšení zkrátka ještě nebylo dost. Poté již následovalo důstojné zakončení dne v místní restauraci u masového fondue, řádky překvapivě dobrých piv a smrště neméně dobrých jägermeisterů...