2006/05/09 Blow Off ventil od GFB

Montáží Blow Off ventilu od firmy Go Fas Bits z Austrálie nezískáte žádný nárůst výkonu, ale získáte neobyčejně pěknou součást motorového prostoru a velmi efektní zvuk znějící jako "PUFFFF".

Blow Off ventily dynamicky snižují tlak v sacím traktu přeplňovaných motorů v okamžiku uzavření škrtící klapky (např. při přeřazení). Toto snížení tlaku eliminuje tzv. "Turbo díru" vznikající, mimo jiné, právě přetlakem v sacím traktu, který působí proti otáčení lopatek turbodmychadla.


Výhodou řešení od GFB je možnost nastavení předpětí pružiny pístku v podtlakové části ventilu, umožňující nastavení úrovně podtlaku ovládajícího ventil přetlakové části. Tímto je možné nastavit kdy a kolik tlaku bude upuštěno. Při tom záleží na režimu motoru ve kterém pracuje. Jiné nastavení doporučuji pro běžný provoz a jiné pro závodní okruh, případně pro Rally. V běžném provozu je mé nastavení 8 plných otáček.

Označení výrobku Stealth znamená v tomto pojetí možnost nastavení hlasitosti "Puffff" efektu až do úplného uzavření trumpetky. Ventil v tomto nastavení zachovává funkčnost ventilu, jako je to u seriového provedení, kde je odpouštěný vzduch odveden zpět do sacího traktu před turbodmychadlo.

Výrobek je dodáván v úhledné krabici s veškerým montážním materiálem. Zpracování je velmi dobré, není třeba žádných dodatečných úprav.

Co se funčnosti týká, výrobek pracuje bez problému, jedinou drobností je samovolné "povolovaní" stavěcího chromovaného věnce, takže čas od času je třeba je dotáhnout na původní úroveň.WEB: http://www.gofastbits.com/


PřílohaVelikost
BO_installation.PDF328.24 KB