Technika jízdy

Další z našich aut ve vyjímečné konfiguraci je aktuálně na prodej:

Subaru Impreza WRX STi 2006

Subaru Impreza STI, r.v. 2006, 78.000km. Koupeno v ČR jako nové, 1. majitel. Komplet motor (longblock) Cosworth, vačky 280° (limitní otáčky 10.500), motor najeto 12.000km, nyní čerstvě zajetý po kompletní repasi (klika, lágry, ojnice, kroužky, šrouby ARP, vodní a olejové čerpadlo, všechny náplně a filtry), ocelové vložky válců (originál je pouze nikasil na hliníku), pumpa Walbro, vstřiky Denso 850ccm, kit proti odlévání paliva. Nové turbo Garrett GT3071R. Nové svody Tomei EQL, výfuk 76mm APS, mezichladič Process West, stavitelný blowoff Perrin, TGV delete kit, digitální monitoring Apexi. Brzdy D2 (najeto 3.000km), vpředu 8-pístek, vzadu 6-pístek pro 18" kola, hydraulická ruční brzda, pumpa AP Racing, vypínání ABS, pancéřové hadice. Tlumiče stavitelné Protlum (2.000km po repasi), stabilizátory 21mm Cusco, rám pod motorem Cusco, přední i zadní rozpěra Cusco, kompletní kit závodních silentů, ochranný rám Grabiec podle FIA -J. Bezpečnostní odpojovač elektriky, hasicí přístroj, závodní sedačky Sparco EVO Plus, 5-bodové pásy Schroth (možno použít jako 4-bodové), volant Sparco, intercom Sparco. Nyní velmi konzervativní naladění s max. plnícím tlakem pouze 1.3 bar, přesto 414k a 565Nm. S tímto turbem bez problémů cca 470k a 680Nm při 1.7 bar.


Další fotografie najdete v naší galeriiCena 550.000,- Kč vč. DPH, odpočet DPH možný!

Kontakt: Radek, Email: radek.prusa@virtual-fiction.cz, GSM: +420 603 520 719

Ruční brzda jako pomoc při řízení vozidla, účelné vyvolání smyku (drift), otočka

V tomto článku se Vás stručně seznámím s teorií používání ruční brzdy jako pomoci při ovládání vozidla a také se Vám pokusím sdělit své poznatky a zkušenosti s tímto typem jízdy ve svém voze Subaru Impreza WRX STI.
Předem je třeba podotknout, ze základním předpokladem pro úspěšné užívání ruční brzdy je její správná funkčnost bez výrazných vůlí. Klasická ruční brzda ovládá zadní bubnové brzdy, nebo pomocné pakny uvnitř náboje zadních kol (Subaru Impreza) má bohužel sklon k opotřebení a přehřívání a také její účinek je zavislý právě na těchto faktorech. V poslední řadě je nutné ji díky opotřebení často seřizovat a měnit.

Syndikovat obsah